تدوین ویدیو اینستاگرام

تدوین و ساخت ویدیو برای اینستاگرام از زمانی مهم شد که تعداد کاربران این رسانه افزایش یافت و سازندگان آن اهمیت زیادی به ویدیو و بازدید این فرمت از محتوا توجه بیشتری نشان دادند و رفته رفته با آمدن ریلز ها و محتواهای کوتاه تدوین ویدیو اینستاگرام سخت تر شد چون کاربر باید در عرض چند ثانیه ویدیو رو جمع میکرد و مفهومی که میخواست رو برای بیننده مفهموم میکرد تا هم حوصله کاربر سر نرود و هم الگوریتم به محتوای کوتاه بیشتر بها میداد .

از جایی که این شبکه اجتماعی دیگر جایی برای محتوای معمولی و روزمره ندارد و نیاز به رنگ و لعاب بیشتری در محتوای ویدیویی برای دیده شدن دارد برای همین ساخت ویدیو کلیپ حرفه ای اینستاگرام یکی از گزینه‌هایی است که می‌تواند به جذب مخاطب و فالوورهای بیشتر کمک قابل توجهی کند.

اگر به صورت کلی بخواهیم بررسی کنیم ساخت کلیپ اینستاگرام رو میتوان برای جامعه های هدف متفاوت تقسیم بندی کرد :

در زیر تعدادی از قشر‌ها که به طور معمول نیاز به ساخت ویدیو در اینستاگرام دارند آورده شده است:

تدوین ویدیو اینستاگرام برای کسب‌وکارها و برندها

  •  تبلیغات و تبلیغات تجاری: کسب‌وکارها به دنبال ارتباط با مشتریان و جذب مخاطبان هستند ساخت و تدوین ویدیو برای اینستاگرام می‌تواند راه بسیار موثری برای ارتقاء محصولات یا خدمات آن‌ها باشند.
  • مدرسان و نشر دهندگان محتوای آموزشی : مدرسان اینستاگرامی می‌توانند ویدیوهای آموزشی خود را در قالب یک ویدیو متفاوت در اینستاگرام ارائه دهند که به بینندگان کمک کند و در فروش دوره های آموزشی آنها کمک کند

 ساخت ویدیو اینستاگرام برای بلاگرها و تهیه‌کنندگان محتوا

  •  محتوای روزانه و شخصی : بلاگرها و تهیه‌کنندگان محتوا ممکن است برای اشتراک گذاشتن جزئیات از زندگی روزمره یا تجربیات شخصی خود در اینستاگرام نیاز به تدوین ویدیو برای اینستاگرام داشته باشند .
  • آموزش و راهنماها: ارائه آموزش‌ها، راهنماها و نکات مفید در ویدیوها به تهیه‌کنندگان محتوا کمک می‌کند تا مخاطبان خود را آموزش دهند.

هنرمندان و خلاقان
– نمایش آثار و خلاقیت: هنرمندان، طراحان، عکاسان و سایر افراد خلاق می‌توانند آثار خود را ارائه داده و فرصتی برای نمایش خلاقیت‌هایشان ایجاد کنند.
– پشت‌صحنه: نشان دادن فرآیند ساخت آثار، فرآیند خلاقیت و پشت‌صحنه‌های کارها می‌تواند جذابیت و تعامل بیشتر با دنبال‌کنندگان را افزایش دهد.

۴. شرکت‌های خیریه و اجتماعی:
– حملات اجتماعی: شرکت‌های خیریه و اجتماعی می‌توانند با استفاده از ویدیوها به آگاهی‌بخشی درباره مسائل اجتماعی و جلب حمایت از کمک‌های خیریه بپردازند.

۵. رویدادها و فعالیت‌ها:
– ترویج رویدادها: سازمان‌ها و افراد می‌توانند با ساخت ویدیوها، جذب مخاطبان به رویدادها و فعالیت‌های خود را افزایش دهند.
– گزارش و تجربیات: افراد می‌توانند تجربیات و لحظات خود از رویدادها را در ویدیوها به اشتراک بگذارند.

این تنها چند مثال از قشر‌هایی هستند که به طور معمول نیاز به ساخت ویدیو در اینستاگرام دارند. با توجه به هدف و محتوای خود، ممکن است انواع دیگری از قشر‌ها نیز به ساخت ویدیو نیاز داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *